Lõõgastustöötuba Jomon-Shindo venitustega

Aeg

25. september 2021 kell 12.00- 15.00

Asukoht

Räpina mnt 12, Võru

Info

Treeningut viib läbi Riina Kasterpalu.

Aastast 1978 on ta tegelnud erinevate Ida praktikatega: karate, qigong, eri stiilide jooga ja tai chi. Alates 2014 süvenes Jaapanlanna Kazuko Kuratomi loodud tervenduspraktikasse Jomon-Shindo. Täiendanud end Cui Shikai (taiji chen), Tadao Kawahara (shiki-meetod), Scott Rodelli (michuan taiji), Lilia Märtmaa (Tiibeti helikausid), Valdo Herzmanni (ki-shiatsu loodusteraapia), Kaja Keili (ajurveeda), Tron Engeri (META-EFT, virgumise protsessi juhendamine, teadlikkuse avardamine), Bo Wahlströmi (teadlik hingamine), David Parkeri (kaassõltuvusest vabaks), Roman Goldini (rakenduslik kinesioloogia) juhendamisel. Õppinud Tiibeti teadlikku suremise kunsti (Juthok Njingthig Phowa Joga traditsioon). Alates 2014. a õpib Thomas Hübli kursustel (virgumine argielus, tervendamise printsiibid, töö kollektiivse traumaga, teadlik elamine ja suremine, meditatsioon, läbirääkimised). Juhendab kehateadlikkuse meditatsioone, samuti meelerännakuid šamaanitrummi saatel.

Töötoa kestvus 3 tundi. Töötuba kulgeb rahulikus tempos vaikse muusika saatel. Selga sobivad vaba liikumist võimaldavad riided, kasuks tulevad varvassokid.

Kindlasti on vaja eelnevalt registreerida info@voluvoru.eu või tel 5853 1062.

Osalustasu

Energiapanus 30 eurot

Lõõgatustöötuba Jomon-Shindo venitustega

Töötoa pühendame oma meele, vaimu ja keha lõõgastamisele. Jomon-Shindo-venitusi tehes ei õpi me uusi oskusi, vaid lõõgastume ja laseme esile tõusta keha sisemisel tarkusel. Kasutame teraapilise tulemuse saavutamiseks ära raskusjõudu, me ei pinguta ega rutta. Lõõgastustöötoa käigus mõjutame näopiirkonda, õlavöödet, üla- ja alaselga, sõrmi ja käsi, puusa- ja põlveliigeseid, teeme endale kõhumassaaži ja õpime, kuidas väsimuse korral võimalikult kiiresti lõõgastuda.

Lõdvestusseisundis on kehal ennasttervendav toime, mis stressi tingimustes kaob. Jomon-Shindo on meditatiivne praktika, mis sobib hästi ka neile, kes on istumismeditatsiooni jaoks liiga kärsitud.

Harjutusi teeme seistes, istudes ja lamades, kasutame tulemuse saavutamiseks keha enda raskust. Harjutustest on abi selja- ja õlavöötme pingete ning kaelavaevuste korral, närvisüsteemi töö parandamisel (taandub stress, unetus ja ärevus), vere- ja lümfiringe kiirendamisel, parema ja vasaku kehapoole tasakaalustamisel ja keha kesktelje leidmisel. Praktika aitab lõdvestuda, pöörata tähelepanu sissepoole, leevendada sundasendist ja ärevusest tekkinud pingeid. Harjutused parandavad kudede verevarustust, liigeste liikuvust, sidekirme ja sidemete elastsust ning lõõgastavad pinges lihaseid. Lõõgastunud kehas ärkab enesetervendusvõime. Harjutuste sooritamisel arvestatakse individuaalset sooritusvõimet. Töötuba kulgeb rahulikus tempos vaikse muusika saatel. Selga sobivad vaba liikumist võimaldavad riided, kasuks tulevad varvassokid.

Jomon-Shindo® on elav ja arenev meetod, mille loojaks on jaapanlanna Kazuko Kuratomi. Õpetus antakse edasi iidsel Idamaa kombel õpetajalt õpilasele. Praktika tasakaalustab emotsioone, lõõgastab, aitab lahustada energiablokeeringuid. Jomon-Shindo õpetab olema kohal siin ja praegu, olema enda suhtes heatahtlikult tähelepanelik ja ärkvel.

Meetodist: Sõna shindo tähendab jaapani keeles südame teed, ka hinge juhatust. See tähendab, et lõdvestumiseks võtame ette sisemise teekonna enda südamesse, olevikku, oma tegeliku olemuse juurde. Samuti tähendab see, et venitusharjutuste sooritamisel on olulised austus, soojus ja leebus nii iseenda kui ka teiste suhtes. Energiakanalid ehk -meridiaanid on elujõu (Jaapanis ki, Hiinas qi, Indias praana) liikumisteed elavas kehas. Stress ja tugevad emotsioonid põhjustavad meridiaanides tasakaalutust ja blokeeringuid, mis kasvades võivad põhjustada haigusi ja organite väärtalitlust.

Sõna jomon tähendab jaapani keeles nöörkeraamikat, mille juured ulatuvad jomoni kultuuri u 14 000 a eKr kuni 300 a eKr. Jomoni perioodi keermelised mustrid kajastavad ettekujutust maailma tasakaalustatud toimimisest. Jomon ühendab sisemise ja välimise tervikuks. Jomoni harjutused jäljendavad iidset mustrijälge, harjutustes kasutatakse asendeid, kus jäsemed on viidud üle kesktelje. See omakorda aktiveerib vasakut ja paremat ajupookera, parandab närvisüsteemi tööd ja aktiveerib keha kesktelje tajumist.

Jomon-venitused aitavad tõhusalt istuva ja/või sundasendis tööstiili korral, aitavad ära hoida läbipõlemist, annavad juurde elusärtsu. Ristatud käte ja jalgadega harjutuste toimel paraneb infovahetus parema ja vasaku ajupoolkera vahel, mis suurendab võimalust rakendada töösse kogu ajupotentsiaali. Harrastajal kasvab heaolutunne, väheneb reaktiivsus ja suureneb loovus.