Eesti English Русский
   
«
»

Järgmised sündmused Sündmuste arhiiv
     
        
       
          

 


               
 


 


         

   VõluvõrudoTerra eeterlike õlide 
HEAOLUNÕUSTAMINE
MTÜ Võluvõru on Eesti Töötukassa
koolituskaardi koostööpartnerhttp://www.eenet.ee/EENet/


3-osaline kursus inimestele, kes soovivad leida tasakaalu järjest kiiremas elutempos ja suurenevas infovoolus, teha õigeid valikuid selleks, et säilitada oma tervist, elurõõmu, loovust, inspiratsiooni ja suurendada oma elujõudu. 

Kursuse toimumine:
17. märts 2018 kell 10-15
14. aprill 2018 kell 10-15
12. mai 2018 kell 10-15

Kui palju me ennast tunneme, sellest sõltub tasakaal ja rahulolu meie elus. Ülemäära rutates kaotame tasakaalu ja elu läheb peadpööritavaks segaduseks. Seesmine tasakaalutus tekitab tasakaalutu maailma. 

Kuidas viia tasakaalu oma vabadus ja kohustused? 
Kursusel tegeleme vastuste leidmisega küsimustele, mis meie tasakaalu elus mõjutavad? 
Kuidas ning milliseid muutusi teha, et luua suuremat rahu nii enda sees kui väljaspool meid? 
Mida hiina iidsed tarkused räägivad tasakaalustatud elust ja kuidas neid kohandada meie igapäevasesse ellu? 
Kuidas tuua oma ellu mõõdukust ja tasakaalu erinevates eluvaldkondades?

Aastate jooksul kuhjub meisse vaimne koorem, mis piirab mõistust. Need tõkked ei lase chil vabalt voolata, häirivad mõttetegevust ning takistavad eesmärkide saavutamist. Vaimseid tõkkeid põhjustavad allasurutud emotsioonid.

Emotsionaalse ja vaimse tasakaalu leidmiseks süveneme hiina filosoofia ja meditsiini aluseks oleva yin-yangi dünaamilise tasakaalu mõistmisesse ja selle kasutamise võimalustesse oma isiklikus elus ja töös. Yin-yangi dünaamiline tasakaal puudutab puhkuse ja tegevuse, tundmise ja mõtlemise, kuulamise ja kõnelemise, teadmise ja teostamise, hoolitsemise ja saavutamise suhet meie elus. 
Kui vaatame sügavamale oma elu lärmist ja segadusest, tunneme ära omaenda sisemised rütmid, mis on osa looduse suurtest rütmidest. Neid rütme austades loome suuremat rahu eneses kui ka maailmas.
Laozi ütleb „ rahu on eesmärk teel, mida mööda käies keegi eal ei eksi” 

Õpime tundma mõttemudeleid ja harjutusi, millega määrata dünaamilise tasakaalu suhet oma elus. Peidetud võimaluste ja uue potensiaali leidmiseks tutvume „Wu-wei” („teha tegemata”) printsiibi kasutamisega. 
Hiina meditsiinis inimese keha , meelt ja vaimu käsitletakse ühtse tervikuna, sellepärast on neil päevadel suur osa ka qigongi harjutustel. Reede õhtul eraldi läbiviidav juhitud lõdvestus on väga hea algus laupäevasele tööle. Sinna on võimalik tulla ka väljaspool gruppi inimestel ning see ei kuulu kursuse sisse, aga oleks väga vajalik, et juba oma meelt ja keha järgmiseks päevaks ette valmistada.

Kursusel käsitletavad teemad
• yin-yangi dünaamiline tasakaal sees ja väljas
• ajastamine
• ärahoide tarkus
• alustamise ja lõpetamise tarkus
• wu wei ehk „teha tegemata” printsiip
• võitluse asendamine meelerahuga
• vabaduse ja kohustuste suhe
• kohalolu oskus 
• aktiivse kuulamise meetod
• kriisis võimaluse leidmine
• te printsiip
• visualiseerimine
• piiravad uskumused 
• emotsioonide juhtimine

Kursust viib läbi Riina Hein
Koolitajana tegutsenud alates 2007. a. nii Eestis kui välismaal.
Stressijuhtimine, eneseteadlikkuse arendamine, emotsionaalne intelligentsus, tasakaalu leidmine ja muutuste läbiviimine meeskonnas, motivatsioon on teemad, mida Riina koolitab.
Ta on tegelenud qigongi ja taiji´ga 22 aastat. On litsentseeritud Zhong Yuan Qigongi treener. Praegu täiendab end Rene Bürklandi juures hiina meditsiini teooria kursusel.
Inimloomuse sügavamaks mõistmiseks on ta läbinud 3-aastase väljaõppe transpersonaalse psühholoogia ja hüpnoteraapia valdkonnas. Psühholoogialased teadmised omandanud
Sach International School of Analytical- Cognitive Hypnoterapy- Intergrative Psychotherapy.

Kaasa võta palun raamatusuurune märkmik, mille kaaned Sind inspireeriksid sinna kirjutama oma kõige salajasemaid mõtteid (kellel juba eelmistest kordades oma salaraamat olemas, siis võtke see kaasa)!
Vahetusjalatsid on vajalikud (mitte sokid).

Soovituslik on osaleda reedel, 16.03 kell 19-21 toimuval Juhitud lõdvestuse seansil, et ennast ette valmistada laupäevaseks koolituspäevaks! 
Ka laupäeval on hea kui on mingi jakk või fliis mida peale panna kui harjutustega nahk märjaks läheb.

Osalustasu 99 eurot (3 päeva), võimalus tasuda ka kahes osas.
Info ja registreerimine voluvoru@gmail.com või tel 5853 1062