Eesti English Русский
   
«
»

Järgmised sündmused Sündmuste arhiiv
     
        
       
          

 


               
 


 


         

   VõluvõrudoTerra eeterlike õlide 
HEAOLUNÕUSTAMINE
MTÜ Võluvõru on Eesti Töötukassa
koolituskaardi koostööpartnerhttp://www.eenet.ee/EENet/


Kursusel saad teada, kuidas kasutada hiina aastaaegade rütmilise muutumise tarkust selleks, et talvel terve olla. Õpid hiina enesetervendamse harjutusi (qigongi), meditatsiooni, keha ja vaimu lõdvestumist. Jagame talve toitumisnippe. Saad teada,  millistest emotsioonidest hoiduda talvel.

I moodul 04.02.2018 kell 10-15

1.Sissevaade hiina aastaaegade vaheldumise rütmidesse ja selle mõju inimesele.
Yin ja yang ning nende tasakaal. Qi- eluenergia. Hiina enesetervendamise põhimõtted. Mis on qigong ja kuidas ta aitab meil terve olla? Viis elementi, nende seos aastaaegadega ning organitega. Qigongi harjutused pingete vabastamiseks, qigongi hingamine, meditatsioon.
2. Talvega seotud organite süsteemid ja nende tervishoid
Neerud ja põis– talve organid.  Mis on neeru „peegel“ ja „aken“ ja millist kasu me nendest saame? Välised ja sisemised tegurid, mis mõjutavad neeru ja põieenergiat? Qigongi harjutused neeru ja põie energia tugevdamiseks.
3. Enesemassaz talvel
Lühiülevaade meridiaanidest. Õpime olulisi punkte, millega ennast aidata talvel. Neeru ja põiemassaaz. Qigongiharjutused, meditatsioon meele rahustamiseks. 
 
Osalustasu 28 eurot
Vajalik eelregistreerimine tel 5853 1062 või voluvoru@gmail.com
 

II moodul 18. veebruaril 2018 kell 10-15

1. Toitumine talvel

Millised toiduained ja toidu valmistamise viisid on kasulikud talvel? Toiduained, mis on talvel vastunäidustatud. Kuidas talvel toetada ja tasakaalustada oma organismi? Sülje raviv toime. Osalejad saavad talvetoitude retsepte. Qigongi harjutused seedimise parandamiseks ja meditasioon.
2. Talvega seotud emotsioonid ja nende juhtimine
Vaimu ja keha lahutamatu seos. Emotsioonid ja nende side organitega. Kuidas emotsioonid mõjutavad immuunsüsteemi? Talve emotsioonid ja nende juhtimine. Keha ja vaimu lõdvestamise praktika, meditatsioon

Osalustasu 28 eurot.
Vajalik on eelregistreerimine voluvoru@gmail.com või tel 5853 1062.Kursust viib läbi Riina Hein

Riina on lõpetanud Tartu Ülikooli majandusteaduskonna. 21 aastat on ta tegelenud erinevate hiina enesetervendamise viisidega (taiji ja qigong). Ta on Zhong Yuan Qigongi litsenseeritud instruktor.
Praegu täiendab ta end 3-aastasel Rene Bürklandi hiina meditsiini teooria kursusel. Inimloomuse sügavamaks mõistmiseks on ta läbinud 3-aastase väljaõppe transpersonaalse psühholoogia ja hüpnoteraapia valdkonnas. On töötanud enesearengu koolitajana Eestis ja Indias.
Riina arvates qigong on see, mis hoiab tema vaimu ja keha terve ja annab vajaliku energia aktiivseks  eluks.