Eesti English Русский
   
«
»

Järgmised sündmused Sündmuste arhiiv
     
        
       
          

 


               
 


 


         

   VõluvõrudoTerra eeterlike õlide 
HEAOLUNÕUSTAMINE
MTÜ Võluvõru on Eesti Töötukassa
koolituskaardi koostööpartnerhttp://www.eenet.ee/EENet/


Kuidas sügisel olla terve hiina tarkuste abiga?

18. novembril  ja 2. detsembril 2017 kell 10-15

Kui me soovime olla terved, peame austama ja järgima looduse rütmilist muutumist. Kursusele on oodatud inimesed, kes soovivad läbi sügise olla terved!
Kursusel õpitakse hiina enesetervendamise harjutusi, keha ja vaimu lõdvestumist, meditatsiooni, et valmistuda saabuvaks talveks. Räägitakse emotsioonidest, millistest sügisel tuleks hoiduda ning sügisestest toitumisnippidest.
 
18. novembril 2017 kell 10-15
 
1.Sissevaade hiina aastaaegade vaheldumise rütmidesse ja selle mõju inimesele:
Yin ja Yang- nende tasakaal;
Qi- eluenergia;
Hiina enesetervendamise põhimõtted;
Mis on qigong ja kuidas ta aitab meil terve olla? Qigongi harjutused pingete vabastamiseks;
Viis elementi, nende seos aastaaegadega ning organitega.
2. Sügisega seotud organite süsteemid ja nende tervishoid:
Kops ja jämesool– sügise organid.  Mis on kopsu „peegel“ ja „aken“ ja millist kasu me nendest saame? Välised ja sisemised tegurid, mis mõjutavad kopsu ja jämesoole energiat? Kuidas vältida „sügisväsimust“? 
3. Vaheaastaaeg
Vaheaastaaeg – mis see on? Põrn ja magu -vaheaastaaja organid. Neid mõjutavad sisemised ja välised tegurid.
4. Enesemassaaž
Õpime olulisi punkte, millega ennast aidata sügisel ja vaheaastaajal. Kopsumassaaž. Kõhuhingamine. Meditatsioon
 
 
2. detsembril kell 10-15

1. Toitumine sügisel ja vaheaastaajal
Millised toiduained ja toidu valmistamise viisid on kasulikud sügisel? Toiduained, mis on vastunäidustatud. Kuidas sügisel ja vaheaastaajal toetada ja tasakaalustada oma organismi? Sülje raviv toime. Osalejatele sügistoitude retseptid.  Qigongi harjutused seedimise parandamiseks
2. Sügise ja vaheaastaajaga seotud emotsioonid ja nende juhtimine
Vaimu ja keha lahutamatu seos. Emotsioonid ja nende side organitega. Kuidas emotsioonid mõjutavad immuunsüsteemi? Sügise ja vaheaastaaja emotsioonid, nende juhtimine. Keha ja vaimu lõdvestamine  juhitud lõdvestuse abil.
 
Mõlema koolituspäeva ajal toimub juhitud lõdvestuse praktika. Selleks võtke palun kaasa võtta matt või vaip (kui soovite seda teha lamades) võib ka teha istudes. Keha katmiseks midagi sooja, sest lõdvestudes võib tekkida jaheduse tunne. Samuti  vajalik suurem sall, mida kasutada kaela toetamiseks nii istudes kui lamades. Jalga panna ilma kontsata jalanõud (ei sobi kindlasti ainult (villased) sokid või väga õhukese tallaga võimlemisesussid)
 

Osalustasu 1 päev 30 eurot, 2 päeva kokku 56 eurot (ettemaks 15 eurot kanda MTÜ Võluvõru kontole hiljemalt 5 päeva enne kursuse algust).
Vajalik eelregistreerimine tel 5853 1062 või voluvoru@gmail.com


Kursusi viib läbi Riina Hein.
Riina on lõpetanud Tartu Ülikooli majandusteaduskonna. 21 aastat on ta tegelenud erinevate hiina enesetervendamise viisidega (taiji ja qigong). Ta on Zhong Yuan Qigongi litsenseeritud instruktor.
Praegu täiendab ta end 3-aastasel Rene Bürklandi hiina meditsiini teooria kursusel. Inimloomuse sügavamaks mõistmiseks on ta läbinud 3-aastase väljaõppe transpersonaalse psühholoogia ja hüpnoteraapia valdkonnas. On töötanud enesearengu koolitajana Eestis ja Indias.
Riina arvates qigong on see, mis hoiab tema vaimu ja keha terve ja annab vajaliku energia aktiivseks  eluks.