Eesti English Русский
   
«
»

Järgmised sündmused Sündmuste arhiiv
     
        
       
          

 


               
 


 


         

   VõluvõrudoTerra eeterlike õlide 
HEAOLUNÕUSTAMINE
MTÜ Võluvõru on Eesti Töötukassa
koolituskaardi koostööpartnerhttp://www.eenet.ee/EENet/
Just sellise pealkirjaga seminariringi korraldab Vabaühenduste liit EMSL koostöös Teaduse ja Kultuuri Sihtasutusega Domus Dorpatensis novembris 2014 - märts 2015. Eesmärgiks on koos vabaühendustega otsida lahendusi, kuidas teadlikult kodanikuhariduse ning hea valitsemise komponendid oma tegevusse lükkida ja vabaühendustena ise demokraatiakooliks olla. 
 
Võrumaa, Põlvamaa ja Valgamaa vabaühendustele toimub seminar 10. detsembril kell 14-17 Võrus (koht täpsustamisel). Palume ennast registreerida siin (oluline on ka submit klikkida).
 
Kui on teisi paiku ja kuupäevi, mis sobilikumad on, siis ülejäänud seminarid toimuvad:
 
Tartus        12.12 kell 14 registreeri
Haapsalus   5.12 kell 14 registreeri
Jõhvis        11.12 kell 14 registreeri
Tallinnas     8.12 kell 14 registreeri
 
Lühidalt toimuvast
 
Kolmel kokkusaamisel räägime järgmistel teemadel:
 
  • Vabaühendus kui hea kodaniku kasvulava (november, detsember 2014): Age Tomsoni (Domus Dorpatensis) juhtimisel keskendub esimene kohtumine kodanikuharidusele. Mõtleme koos kodanikuhariduse eesmärgi üle ja arutame seda, kuidas iga vabaühendus hea kodaniku kasvulavana toimib ja miks nii üldse mõistlik mõelda on.
  • Hea valitsemine ja juhtimine (jaanuar 2015): põhikiri, struktuur, töökorraldus, kaasamis- ja järelvalvemehhanismid, endale kehtestatud reeglid nagu näiteks eetikakoodeks.
  • Läbipaistvus ja aruandlus (märts 2015): uudiskirjad, jooksvad ülevaated tegevusest, infokanalid, aastaaruanne). EKAKi põhimõtted ja nende järelevalve.
Seminarid on praktilised: lisaks koolitusosale tutvume osalejate seniste heade ja halbade kogemustega, lepime kokku, mida ja kuidas võiks ja peaks paremaks muutma, seminaride vahel on e-posti ja telefoni teel kättesaadavad nõu andmiseks nende tegevuste elluviimisel ning järgmise kohtumise algul vaatame üle, kuidas plaanide elluviimine on läinud.
 
Seminarid on tasuta, küll aga ootame aktiivset kaasarääkimist, kolmel kohtumisel osalemist ning kodutööde tegemist. 
 
Demokraatiakooli kohta saab lugeda lähemalt www.ngo.ee/demokraatiakool ja seda aitab läbi viia Siseministeerium. 
 
Kohtumispaigad lepib kokku Hanna ja tema käest saab uurida kõike lähemalt:  Hanna Jemmer hanna.jemmer@gmail.com