Eesti English Русский
   
«
»

Järgmised sündmused Sündmuste arhiiv
     
        
       
          

 


               
 


 


         

   VõluvõrudoTerra eeterlike õlide 
HEAOLUNÕUSTAMINEMTÜ Võluvõru on Eesti Töötukassa
koolituskaardi koostööpartnerhttp://www.eenet.ee/EENet/

Maailmarändur Tom Valsberg ja ekstaatiline trummar Rauno Vaher külastavad Võru ja annavad eesti keelse Väelaulude kontserdi, millele saab kaasa laulda ja kaasa tantsida!
 
See on hetkel ainuke kontsert Võrus enne, kui Tom jälle plaanib rändama põrutada!
 
✦ Väelaulud on erinevate kultuuride traditsioonilised laulud, mis on mõeldud ühislaulmiseks. Paljud nendest viisidest on tuhandeid aastaid vanad ja kannavad põlisrahvaste esivanemate väge. Väelaulude hulka kuuluvad näiteks indiaani loitsud, aafrika ühislaulud, skandinaavia maaema laulud, amasoonase metsade laulud, india bhajanid ja kindlasti ka eesti oma regilaul. Need laulud tekitavad publikus võimsaid tundeid, toovad nii rõõmu, kui vabastavad kurbust. Olen viimased kolmteist aastat kogunud ümber maailma rännates erinevate riikide väelaule, võtnud nende väekaid viise ja tõlkinud sõnu eesti keelde, sest eestlastele lähevad kõige rohkem südamesse ikka emakeelsed sõnumid. Sellest on saanud omamoodi uus Väelaulude liikumine mille võlu on selles, et laulma hakkavad ka need, kes arvasid, et nemad üldse laulda ei oska!
 
✦ Ehe näide sellest on Peep Veedla Viru Folgi peakorraldaja kommentaar :"Tom Valsbergi väelaulude kontsert oli esimene kontsert, kus mina algusest lõpuni kaasa laulsin ja seda arvestades, et ma arvasin, et ma üldse laulda ei oska!"
✦ Väelaulud saab peamiselt jagada kahte leeri. Esiteks need mis annavad energiat: tavaliselt rütmikamad laulud, mis toovad kehasse väge ja mille järgi on võimalik ka tantsida. Ja teiseks need, mis aitavad vabastada seda, mida me enam ei vaja. Need laulud on kurvemad ja sügavamad ning tihtipeale leidub publiku seas inimsesi, kelle hakkavad voolama pisarad. Üks väelaulude kontsert hõlmab mõlemaid laule nii kurvemaid kui rõõmsamaid. Lisaks on käivad väelaulude hulka veel laul-tantsud, mis on laulud, millega käivad kaasa liigutused. Üks õnnestunud väelaulude kontsert on omamoodi laulupidu, kus rahvas kaasa ümiseb, kaasa tantsib või lihtsalt naudib sügavate tunnete voolamist.
 
Pühapäeval, 20. septembril 2020 kell 18- 20
Osalustasu 15 eurot saab tasuda kohapeal sularahas.
 
Palume võimalusel registreerida oma tulek kuni 18.09 voluvoru@gmail.com, et arvestada ruumipaigutusega.