Eesti English Русский
   
«
»

Järgmised sündmused Sündmuste arhiiv
     
        
       
          

 


               
 


 


         

   VõluvõrudoTerra eeterlike õlide 
HEAOLUNÕUSTAMINE
MTÜ Võluvõru on Eesti Töötukassa
koolituskaardi koostööpartnerhttp://www.eenet.ee/EENet/
Ainulaadne võimalus õppida küpsetama toortatra jahust juuretisega tatraleiba Liisa Kaasiku juhendusel!
4. mail 2018 kell 18- 20


Meie maitsvaks leivalõhnaliseks kohtumispaigaks seekord saavad olema Võluvõru ruumid.

Kui soovid pärmi ja nisuvaba leiba, mis soojal, värskel, võrratult lõhnaval kujul igal sinule sobival ajal kodus olemas oleks, on kõige parem selle tegemine ise ära õppida. Juuretisega tatraleiba on lihtne ja nauditav kodus valmistada – see on oskus kogu eluks, mis sinu keha toetab ning sõpru ja peret rõõmustab!
 

Pakun Sulle uue tööriista, mille abil mugavalt, maitsvalt ja sujuvalt oma ellu gluteenivaba toitumine tuua. Tatar selle eri kujul on vaimustav vili, mis sisaldab palju väärtuslikke mineraalaineid ja fütotoitaineid ning ravib ja väestab su keha.

Liisa tatraleiva õpitoad on alati mõnusad, kasulikud ja maitsvad sündmused, laual, nagu ikka, värsked inspireerivad tatraleivad ja -küpsetised. Saad kohapeal kohe järgi proovida, kuidas maitseb naadipesto värske tatraleivaga! Seejärel teeme koos läbi kõik etapid, mis vaja juuretisega tatra vormileiva küpsetamiseks nõnda, et igaüks oskab pärast kodus seda hõrku leiba ise järgi teha! Saad teada, milline on õnnestunud tatraleiva struktuur ning oskad vältida enamlevinud vigu. Lisaks õpetustele ja nippidele, kõnelen veidi ka eestlaste põlistest uskumustest ja leivaküpsetamisega seonduvatest tavadest. Räägime ka pätsileivast, näkileivast ja igasugustest muudest toortatra toitudest ja paljustki veel!

Iga osaleja saab õpitoast koju kaasa lisaks uuele oskusele ka toortatra jahust leivajuuretise (ei sisalda kaseiini, laktoosi, muna, pärmi, valget suhkrut ega gluteeni sisaldavaid jahusid), väljatrükitud põhjaliku leiva tegemise õpetuse + mitme teise toortatra toidu retseptid. Iga osaleja saab ka õiguse telefoni või e-kirja teel hilisemaks lisa juhenduseks.

Soovitused osalejale:
Palun võta kaasa kaanega suletav purk juuretise jaoks, võib võtta ka pearäti ja põlle, et end veel rohkem leivaküpsetamise meeleollu viia :)

Kestvus: 2 tundi (kell 18.00-20.00)
Osaluspanus: 20 € / osaleja
Osalemiseks saada e-kiri liisa.kaasik@gmail.com

Koolitaja tutvustus ja kontaktid:
Toortatraleiva õpitoa viin läbi mina, Liisa Kaasik, menuka Facebook'i grupi „Tatraleib ja teisi toortatra toite“ looja. Olen juuretisega leiba küpsetanud ligi kaheksa aastat, millest viimased neli aastat ka pereliikme gluteenitalumatusest tingituna tatraleiba. Selle aja jooksul on kasvanud sügav sõprus ja vaimustus tatrast. Alates 2015ndast aastast olen üle Eesti viinud läbi toortatra leiva küpsetamise õpitubasid, mis on saanud osalejatelt kiitvat tagasisidet ja mida mulle endale ka väga meeldib läbi viia, kuna tatraleib toob alati kokku ülitoredaid inimesi! Kohapeal on võimalik kaasa osta kvaliteetset kodumaist toortatra jahu, et uued teadmised kodus kohe käiku lasta.

Kontakt ja registreerumine: Liisa Kaasik, e-mail: liisa.kaasik@gmail.com, telefon 5116612

Kui sa veel kahtled, kas toortatar ja sellest tehtud leib on sinu jaoks, kiika Facebook'i gruppi: Tatraleib ja teisi toortatra toite 
või loe novembri Sensasse kirjutatud artiklit „Tants tatraga!“ https://www.facebook.com/notes/tatraleib-ja-teisi-toortatra-toite/artikkel-tants-tatraga/933700043459994/